DWARF WARRIOR

Fotogalerie ->  Figurky ->  DWARF WARRIOR

DWARF WARRIOR

Mezi ztichlé hvozdy a skalní rozsedliny se pomalu vkrádá zlo. Skupiny skřetů již nerespektují staré hranice a zákony. Jejich nenasytnost a chamtivost nezná mezí a tak podnikají vražedné výpady až za Železné hory, které byly již od počátků věku hranicí západní části Trpasličí říše. Hordy skřetů již vyplenili první důl na úpatí Železných hor a ve své touze po nerostech neznají slitování. Nastal čas uchopit sekery a palcáty. Je čas v druhé ruce pevně sevřít štít. Je čas pomsty. Hnán hněvem je nyní i Girin. Jeho zloba je násobena vědomím, že na úpatí Železných hor byl před necelým týdnem zákeřně zabit jeho bratranec Durn. S Durnem vypili za svůj život nejeden pohár a vykouřili nejednu dýmku. Zloba v Girinově duši dává zapomenout na strach ze smrti.

Okamžitě vyslyší volání k formování trpasličí armády a sahá do truhly po helmici, která se v Girinově rodině dědí z otce na syna. Helmice je v přední části zdobena drahokamem, který dle legendy pochází z rukou samotného Durinna jednoho ze stvořitelů trpaslíků. Helmici přizdobil Girinův děd dvojicí dračích zubů, na důkaz přemožení jednoho z draků pustošících zemi trpaslíků. Girin v ruce svírá vlastnoručně stvořený palcát na který je patřičně hrdý a v jeho svalnatých rukou se stává strašlivou zbraní. Přidává zdobený štít, který je zhotoven z železné rudy vytěžené v dolech na úpatí Železných hor.

Nyní Girin spolu se svými druhy odrazil první skřetí útok a chystá se rozrazit šiky skřetích lučištníků. Hnán touhou po pomstě postupuje vpřed a jeho dlouhé vousy nedovedou skrýt zachmuřený výraz. Míjí hraniční kámen, který od dávných věků ohraničuje trpasličí říši a v dešti šípů kráčí odhodlaně v čele šiku. Pokud se ptáme, co trpaslíci nesnášejí, tak se dočkáme jednoznačné odpovědi : Nesahejte nám na horniny, nerosty a zlato. Zlato, ano zlato a drahokamy, to je objekt naší touhy a pohání naši těžkou práci v dolech vpřed. Nyní Girin bojuje nejen za bohatství svého národa, ale i za svou rodinu…