OPEL OLYMPIA Mod. 1937 (Cabriolet)

Fotogalerie ->  Modely pozemní techniky a vozidel ->  OPEL OLYMPIA Mod. 1937 (Cabriolet)

OPEL OLYMPIA Mod. 1937 (Cabriolet)

Vznik automobilu Opel Olympia započal v roce 1935 u příležitosti olympijských her v Berlíně, které byly tehdejším režimem zneužity k propagaci nacistického Německa. Příslušnost k olympijským hrám symbolizuje také postava diskobola v emblému umístěném na chladiči vozu. Model Olympia se dále mohl pyšnit samonosnou celokovovou karosérií, čímž se stal prvním německým automobilem s tímto druhem karoserie vyráběným ve velkých sériích. Výrobní proces Olympie s sebou přinesl další progresivní metody výroby. Bylo použito odporové svařování, nové druhy ocelí, montáž motoru zespodu a v neposlední řadě byly rozšířeny výrobní prostory.

Nová Olympie byla připravena na start a cestujícím mohla nabídnout větší tuhost karoserie a s tím spojenou bezpečnost. Olympie s délkou karoserie 3,93 m a rozvorem 2,37 m byla dodávána v provedení s pevnou, nebo odnímatelnou plátěnou střechou. Karoserie vozidla byla dvoudveřová. Olympie měla nezávislé zavěšení předních kol a zadní nápravu odpruženou listovými pery. Světlomety vozidla byly netradičně umístěny do boků kapoty a tvořily tak celek s vozidlem. Srdcem vozidla se stal čtyřválcový motor s objemem válců 1288 cm3 a rozvodem SV. S výkonem motoru 18 kW dosahovala Olympie maximální rychlosti 95 km/h. Převodovka umožňovala řazení tří rychlostí vpřed a jedné vzad, přičemž poháněna byla pouze zadní kola vozidla.

V roce 1937 přichází Olympia s novým modelem pod označením OL 38, který disponuje silnějším motorem s objemem 1488 ccm, s vrtáním 80 mm a zdvihem 74 mm. Dále se zvyšuje výkon automobilu na 27 kW ( 37 ks ) a maximální rychlost vozidla na 112 km/h. V oblasti karoserie se mění vzhled masky chladiče a zvětšují se nárazníky. Vůz také disponuje čtyřstupňovou převodovkou a za příplatek je možné objednat OLYMPII v čtyřdveřovém provedení. OLYMPIA je oblíbena jak v civilním sektoru, tak na poli vojenském. Do roku 1940 bylo vyrobeno celkem 168 000 kusů obou verzí. Od roku 1940 je výroba OLYMPIE nahrazena výrobou nákladních vozidel OPEL BLITZ. Jak již napovídá rok výroby Opelu Olympia, nevyhnulo se toto vozidlo válečnému konfliktu, kde bylo nasazeno na mnoha bojištích.