Jak jsme natáčeli film II.

Různé ->  Modelářské soutěže a ostatní akce ->  Jak jsme natáčeli film II.

Jak jsme natáčeli film II.

Po vydání prvního dílu Modelářských technik jsme se pustili povzbuzeni úspěchem prodeje do natáčení dílu druhého, abychom dokončili tank Pz. II Ausf. C do stádia hotového modelu. Nyní jsme již měli zkušenosti z dílu prvního a tak nás přeci jen tak něco nemohlo překvapit. Opak byl pravdou a přísloví, že člověk se stále učí mi zní v uších ještě nyní.

První razantní změnou byla délka filmu a s tím spojená délka natáčení. Druhý díl Modelářských technik má rovných 100 min videotutoriálu a následně bonus jako prémii pro zájemce o druhý díl. Sobotní natáčecí maratony byly opravdovou zkouškou, kolik vydrží organismus bez dostatku spánku. Začínali jsme kolem osmé a v některých dnech končili následující den kolem třetí ráno. Následoval krátký spánek a nedělní ráno opět kolem osmé na natáčení. Jeden víkend se tento časový rozsah uskutečnil i v neděli. Sám se divím, že v našem kolektivu nevznikla nějaká ponorková nemoc a po celou dobu natáčení panovala celkem dobrá nálada. Na krkolomné pozice, kdy člověk uhýbá kameře a pracuje na tzv. dlouhou ruku jsem si již zvykl, nebo lépe řečeno se s nimi smířil. Na stravovací návyky při natáčení je také lepší zapomenout a po natáčení se s chutí vrátit k běžnému modelářskému životu u svého stolu a v normálních pozicích. Mé dohady s Honzou o tom, co je a není možné udělat pro kameru nebraly konce i když vím, že dělal vše možné pro maximální záběr a přiblížení scény. Musím uznat, že za kamerou podával opět bezchybný a profesionální výkon včetně aranžování scény.

Díky kameře se tedy ve druhém dílu můžeme seznámit s následujícími technikami : předstínování modelu, nástřik kamufláže, aplikace filtrů, vystárnutí kamuflážní barvy pomocí techniky zvané fading, znázornění několika typů odřenin, výběr a umístění obtisků včetně použití doporučených přípravků, dry brush, cash, či znázornění dřeva na vezené výbavě tanku. DVD obsahuje také ukázku patiny kovových dílů tanku a následné finální zabahnění stroje. Po třech letech usilovné práce jsme s naší snahou u konce. DVD Modelářské techniky II Vás provede dokončením modelu tanku Pz II a to přesně od okamžiku, ve kterém jsme jej opustili na konci prvního dílu. Tedy v nástřiku základní barvou. Pomocí modelářských technik, které jsou spolu s českým komentářem v tomto výukovém videu znázorněny, tak budete moci i Vy svůj model dokončit do podoby blízké originálu. Do podoby, které jsme se jako autoři dvoudílné DVD kolekce Modelářské techniky sami snažili docílit a kterou jsme se Vám srozumitelným způsobem snažili zprostředkovat. Doufáme, že v naší snaze jsme byli úspěšní…